Exercitation ullamco laboris nis aliquip sed conseqrure dolorn repreh deris ptate velit ecepteur duis.
Pieniądze to jedna ze składowych zadowolenia pracownika. Czy wiesz, na jakie zarobki można liczyć, pracując w banku? I dlaczego rozpiętość wynagrodzenia jest aż taka spora? O tym poniżej.
Praca pracy nierówna
Bank jest jednym z tych miejsc, w których wynagrodzenie kształtuje się na naprawdę różnym poziomie. Wynika to z imponujących możliwości, które zapewniają te placówki. W przypadku pracy w banku na płacę zasadniczą ma wpływ m.in. istota samej jednostki bankowej, staż pracy oraz sektor obsługiwanych klientów. Nie jest tajemnicą, że najwięcej zarabiają ci, którzy mają do czynienia z przedsiębiorcami typu prestiż i premium. Ponadto wysoko w rankingu znajdują się pracownicy sektora inwestycyjnego. Warto także wspomnieć, że banki z kapitałem zagranicznym płacą średnio o 30% więcej swoim pracownikom, niż placówki będące własnością w pełni krajową.
Płaca zasadnicza to za mało
Wspomniana na początku szeroka rozpiętość płac wynosi od 3 000 zł brutto dla kasjera do 25 000 zł brutto dla dyrektora. Warto jednak pamiętać, że około 90% zatrudnionych w banku, otrzymuje comiesięczną premię od obrotu. W niektórych przypadkach jest to równowartość płacy podstawowej. Poza tym praca w banku to także dodatkowe benefity w postaci biletów do kina, teatru, filharmonii, na wydarzenia sportowe itp. Bankowcy są również częstymi bywalcami imprez firmowych.