Exercitation ullamco laboris nis aliquip sed conseqrure dolorn repreh deris ptate velit ecepteur duis.
Wiele osób staje w swoim życiu przed trudnym wyborem ścieżki zawodowej. Część profesji wygasa, powstają kolejne. Istnieje również pewien (coraz większy) odsetek społeczeństwa, który się przekwalifikowuje. Jak zatem wygląda sytuacja w odniesieniu do bankowców? Czy ich zawód może przestać istnieć? Na te pytania odpowiemy sobie poniżej.
Wykształcenie, doświadczenie i kryzys
Udając się na wymarzone studia, czy zdobywając pierwsze doświadczenia zawodowe, każdy liczy na to, że będzie to praca wykonywana przez długie lata. Pracodawcy nie zawsze patrzą przychylnie na osoby, które bardzo często zmieniają miejsce pracy. Bardzo podobnie jest w przypadku bankowców. Oni także poświęcają mnóstwo czasu i energii na edukację oraz dalsze szkolenia i rozwój. Ponadto kształtuje ich także bezpośredni kontakt z klientami. Nic dziwnego, że większość z nich chce, by praca w banku towarzyszyła im przez całą karierę zawodową. Z drugiej strony, wszelkie media donoszą o olbrzymich zwolnieniach grupowych w niektórych branżach. Z każdej strony widać także automatyzację prac. W efekcie ludzie są zastępowani przez maszyny. Czy taka sytuacja spotka także pracowników banków?
Nic podobnego. Jak pokazują statystyki, z roku na rok wzrasta zarówno ilość placówek bankowych, jak i zatrudnianych w nich osób. Wynika to z faktu, iż Polacy coraz chętniej korzystają z różnego rodzaju usług oferowanych przez banki. Począwszy od prowadzenia rachunku dla rodziny Kowalskich poprzez pożyczkę na zakup nowego samochodu, a na kredycie na zakup mieszkania skończywszy. Społeczeństwo bardzo ochoczo sięga po pieniądze, które oferują banki. Ponadto wzrasta świadomość w zakresie oszczędzania. Dlatego dużą popularnością cieszą się wszelkiego rodzaju lokaty i inne narzędzia, które służą pomnażaniu majątku.
Bank Pocztowy S.A.
mazowieckie / Warszawa
ZPC Milanówek Sp. z o.o.
mazowieckie / Grodzisk Mazowiecki