Samodzielna księgowa / Samodzielny księgowy

Ogłoszenie numer: 3958383, z dnia 2020-12-02

Obecnie dla międzynarodowej firmy o profilu handlowym poszukuję osoby na stanowisko Samodzielnej Księgowej/Księgowego.

Miejsce pracy: śląskie / Mikołów

Opis stanowiska

  • sporządzanie miesięcznych i rocznych sprawozdań
  • prowadzenie ksiąg rachunkowych
  • sporządzanie i składanie deklaracji oraz prowadzenie dokumentacji podatkowej: CIT, PIT, VAT i innych przewidzianych prawem (sprawozdania bankowe, GUS, NBP itp.)
  • przygotowywanie płatności wobec banku i innych instytucji finansowych, dostawców i firm usługowych
  • kontakty i współpraca z instytucjami zewnętrznymi US, GUS, banki
  • raporty finansowe i kontrolingowe dla Zarządu

Wymagania

  • minimum 3 lata doświadczenia zawodowego w samodzielnym prowadzeniu pełnej księgowości spółek prawa handlowego
  • dobra znajomość zasad rachunkowości oraz bieżących przepisów prawa podatkowego
  • umiejętność analizy dokumentów pod kątem zagrożeń podatkowych
  • znajomość programu księgowego Insert będzie dodatkowym atutem
  • dobra znajomość obsługi Excela
  • dokładność, rzetelność i systematyczność
  • samodzielność i dobra organizacja pracy
  • umiejętność współpracy w grupie
  • prawo jazdy kat. B
  • znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym
  • doświadczenie w księgowaniu spółek międzynarodowych - jest dużym atutem

Oferujemy

  • współpracę w ramach umowy o pracę lub opcjonalnie B2B
  • stabilne warunki zatrudnienia
  • pracę w firmie z przyjazną atmosferą pracy
  • szkolenia podnoszące kwalifikacje zawodowe
  • atrakcyjne wynagrodzenie
  • niezbędne narzędzia pracy