Samodzielna Księgowa / Samodzielny Księgowy

Jesteśmy dostawcą zaawansowanych technologicznie rozwiązań z zakresu automatyki budynkowej. Produkujemy urządzenia i oprogramowanie niezbędne do automatyzacji budynku i do łatwego zarządzania nim. Nasze produkty dostarczamy i wdrażamy na całym świecie.

Atmosferę w pracy tworzą niezwykli ludzie.
Dołącz do zespołu Global Control 5 S.A. w Gdańsku
na stanowisko:

Miejsce pracy: Gdańsk

Zakres obowiązków:
  • Prowadzenie ewidencji księgowej zgodnie z przepisami ustawy o rachunkowości i przepisami prawa podatkowego
  • Kontrola dokumentów źródłowych pod względem rachunkowym i formalnym zgodnie z obowiązującymi przepisami rachunkowymi i podatkowymi
  • Bieżąca ewidencja dokumentów księgowych
  • Obsługa rachunków bankowych i rozrachunków z kontrahentami
  • Ewidencja środków trwałych oraz WNiP
  • Rozlicznie umów leasingowych
  • Weryfikacja i uzgadnianie sald
  • Nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych
  • Sporządzanie deklaracji podatkowych oraz sprawozdań i raportów
  • na potrzeby wewnętrzne oraz dla instytucji zewnętrznych zgodnie z obowiązującymi przepisami (np. VAT, CIT, GUS, itp.)
  • Aktywny udział w sporządzaniu sprawozdania finansowego według ustawy o rachunkowości
  • Wsparcie merytoryczne innych współpracowników
  • Odpowiedzialność za stan dokumentacji księgowej i jej archiwizację oraz proponowanie usprawnień procesów w obszarze księgowości
Wymagania:
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie średniozaawansowanym
  • Wykształcenie wyższe ekonomiczne (księgowość , rachunkowość, finanse, itp.)
  • Co najmniej 3 lata doświadczenia na podobnym stanowisku
  • Praktyczna znajomość przepisów niezbędnych do prowadzenia księgowości, w tym z zakresu prawa bilansowego i podatkowego
  • Dobra znajomość systemów klasy ERP
  • Dobra znajomość pakietu MS Office
  • Samodzielność i dyskrecja
  • Umiejętności organizacji pracy własnej oraz pracy w zespole
  • Umiejętności analityczne
  • Wysoka kultura osobista, umiejętności interpersonalne i komunikacyjne
Mile widziane:
  • Ukończone kursy z zakresu rachunkowości i podatków
  • Znajomość systemu SAP Business One
Oferujemy:
  • Umowę o pracę
  • Stabilne zatrudnienie w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku
  • Wynagrodzenie adekwatne do posiadanych umiejętności i zaangażowania
  • Szkolenia i rozwój umiejętności zawodowych
  • Nowoczesne i przyjazne środowisko pracy
  • Możliwość skorzystania z pakietu benefitów firmowych – prywatna opieka medyczna, karta Multisport, ubezpieczenie na życie, owoce do biura.