Samodzielna Księgowa / Samodzielny Księgowy

Rekrutacja na stanowisko: Samodzielna Księgowa / Samodzielny Księgowy

WEBER-HYDRAULIKA sp. z o. o. jest częścią międzynarodowego koncernu WEBER HYDRAULIK z siedzibą w Niemczech, którego zakłady produkcyjne mieszczą się na pięciu kontynentach, w 8 krajach świata.

WEBER-HYDRAULIKA sp. z o. o. specjalizuje się w produkcji komponentów i systemów hydraulicznych dla maszyn i pojazdów budowlanych, rolniczych oraz specjalistycznych. Jesteśmy zaufanym parterem wiodących firm w sektorze maszyn, pojazdów i sprzętu takich jak: MAN, VOLVO, JOHN DEERE, HORSCH, DAIMLER, DANA, LIEBHERRER, LINDE, JUNGHEINRICH.

Miejsce pracy: Wykroty
Zadania:
  • kontrola faktur zakupowych
  • rozliczanie faktur z importu i eksportu
  • księgowanie oraz kontrola poprawności księgowań transakcji krajowych i zagranicznych pod kątem VAT, podatku dochodowego od osób prawnych
  • analiza zapisów, rozliczanie i uzgadniane sald kont księgowych
  • kontrola rejestrów VAT, JPK oraz przygotowywanie deklaracji (również nowego JPK_VDEK)
  • księgowanie wyciągów bankowych
  • księgowanie sprzedaży niesystemowej
  • księgowanie rezerw
  • wprowadzanie płatności do bankowości elektronicznej
  • uzgadnianie sald należności i zobowiązań
  • udział w comiesięcznym zamknięciu miesiąca
  • udział w sporządzeniu rozliczeń podatkowych, sprawozdań finansowych oraz raportów
  • udział przy sporządzaniu sprawozdań i raportów dla instytucji zewnętrznych GUS, NBP
Wymagania:
  • wykształcenie wyższe ekonomiczne
  • znajomość przepisów podatkowych oraz ustawy o rachunkowości
  • doświadczenie w pracy z zintegrowanym systemach SAP FI
  • dobra znajomość MS Excel
  • Znajomość języka angielskiego lub niemieckiego w stopniu komunikatywnym
Oferujemy:
  • atrakcyjne wynagrodzenie i zatrudnienie na podstawie umowy o pracę
  • darmową prywatną opiekę medyczną
  • ubezpieczenie grupowe
  • atrakcyjny dodatek do dojazdów
  • darmowe szkolenia językowe
  • dodatek urlopowy (wczasy pod gruszą)
  • PPK
Przed wysłaniem aplikacji prosimy zapoznać się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną pod adresem www.weber-hydraulik.com

Administratorem danych osobowych jest Weber-Hydraulika Sp. z o .o. z siedzibą w Wykrotach kontakt:
WEBER-HYDRAULIKA Sp. z o. o., Wykroty • ul. Wyzwolenia 52 • 59-730 Nowogrodziec, Polska • www.weber-hydraulik.com