Młodszy specjalista / główny specjalista w Zespole Prawnym

Ogłoszenie numer: 4198635, z dnia 2021-02-11

Centrum Obsługi Projektów Europejskich Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji

Centrum Obsługi Projektów Europejskich Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji (COPE MSWiA) jest państwową jednostką budżetową podległą Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Admiinstracji i realizuje zadania na rzecz projektów, w szczególności w przedmiocie bezpieczeństwa wewnętrznego, migracji i azylu, oraz zadania związane z uczestnictwem we wdrażaniu środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej, środków pochodzących z bezzwrotnej pomocy zagranicznej oraz środków pochodzących z innych programów, w zakresie powierzonym właściwymi umowami i porozumieniami.

Miejsce pracy: mazowieckie / Warszawa

Nr Ref.: ZP/02

Opis stanowiska

  • kontrola postępowań o udzielenie zamówień udzielonych w ramach projektów współfinansowanych z funduszy wdrażanych przez Centrum Obsługi Projektów Europejskich Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji;
  • sporządzanie opinii i udzielanie porad prawnych innym komórkom organizacyjnym (młodszy specjalista);
  • dokonywanie interpretacji postanowień umów/porozumień w ramach projektów wdrażanych przez Centrum Obsługi Projektów Europejskich Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji (młodszy specjalista);
  • sporządzanie projektów umów/porozumień oraz ich opiniowanie (młodszy specjalista);
  • przygotowywanie lub opiniowanie pod względem formalno prawnym wewnętrznych projektów decyzji i zarządzeń Dyrektora Centrum Obsługi Projektów Europejskich Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji (młodszy specjalista);
  • wydawanie opinii dotyczących prawidłowości przebiegu udzielania zamówień publicznych w Centrum Obsługi Projektów Europejskich Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji;
  • przygotowywanie projektów pełnomocnictw i upoważnień Dyrektora Centrum Obsługi Projektów Europejskich Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji (młodszy specjalista).

Wymagania

Wymagane kwalifikacje:

  • wykształcenie wyższe prawnicze magister prawa (młodszy specjalista);
  • wykształcenie wyższe (główny specjalista);
  • staż pracy minimum 24 miesiące (główny specjalista).

Wymagane umiejętności:

  • bardzo dobra organizacja czasu pracy;
  • dobra znajomość pakietu MS Office;
  • umiejętność analitycznego myślenia;
  • komunikatywność;
  • dyspozycyjność;
  • bardzo wysoka kultura osobista;
  • komunikatywna znajomość języka angielskiego;
  • praktyczna znajomość przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 1843 z późn. zm.) w zakresie kontroli zamówień publicznych w oparciu o ustandaryzowane listy sprawdzające w ramach projektów współfinansowanych ze środków UE lub z bezzwrotnej pomocy zagranicznej (główny specjalista).

Wymagania pożądane:

  • znajomość przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 1843 z późn. zm.) (młodszy specjalista);
  • doświadczenie w obsłudze prawnej w związku z wdrażaniem projektów wspófinansowanych ze środków europejskich lub z bezzwrotnej pomocy zagranicznej (młodszy specjalista);
  • co najmniej 6 letnie doświadczenie w zakresie praktycznej znajomości przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 1843 z późn. zm.) w zakresie kontroli zamówień publicznych w oparciu o ustandaryzowane listy sprawdzające w ramach projektów współfinansowanych ze środków UE lub z bezzwrotnej pomocy zagranicznej (główny specjalista).

Oferujemy

  • Umowa o pracę w pełnym wymiarze czasu pracy. Praca w Warszawie.